Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Bóg w muzyce i wsparcie dla Amelki

7.05.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

„Cuda się zdarzają się wtedy, gdy nasze serce zaczyna bić dla innych”. Słowa te były mottem koncertu charytatywnego, który odbył się 15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Został on zorganizowany na rzecz dwuletniej Amelki Kimli, mieszkanki Czechowic-Dziedzic, która od urodzenia walczy o życie. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 7 tys. zł.

Amelia urodziła się w 31. tygodniu ciąży i od razu trafiła do inkubatora. Niestety szybko okazało się, że jej stan zdrowia jest bardzo poważny. Lekarze zdiagnozowali u niej wrodzone zapalenie płuc, niewydolność krążeniowo-oddechową, kwasicę metaboliczną i mleczanową, martwicze zapalenie jelit oraz cytopatię mitochondrialną, na którą choruje zaledwie 3 dzieci w Polsce i 20 dzieci na świecie. Niestety to nie wszystko. Na tę chorobę nie ma lekarstwa, a badania nadal są na etapie początkowym.

Rodzice każdego dnia toczą bój o życie Amelki oraz o utrzymanie rodziny. Nadal kontynuują pracę zawodową, ponieważ córka ma też brata bliźniaka (który rozwija się prawidłowo) oraz jedenastoletniego brata Kacpra.

Amelka wymaga ciągłej specjalnej diety, opieki i rehabilitacji, których w większości nie refunduje NFZ. Ze względu na to, że jej organizm nie przetwarza cukru i nie produkuje wystarczającej ilości energii, dziewczynka nie może jeść tego, co przeciętne dziecko w jej wieku. Rodzice zmuszeni są karmić ją cztery razy dziennie specjalnym mlekiem (koszt jednej puszki wynosi 200 zł). Amelia potrzebuje terapii ruchowej oraz pracy z logopedą.

- Kiedy poznaliśmy Amelkę i jej rodziców, byliśmy pewni, że to właśnie jej chcemy pomóc - mówi Mariola Waliczek, współorganizatorka koncertu. - Jej uśmiech sprawił, że zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia.

Koncert zatytułowany Bóg w muzyce i poezji polskich artystów dostarczył obecnym wielu wrażeń duchowych i estetycznych. Wykonawcy – grupa młodzieży z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Jaworzu oraz zaproszeni do udziału w projekcie goście - poruszyli serca zebranych osób piękną muzyką, śpiewem oraz deklamacją utworów poetyckich takich twórców jak Mickiewicz, Kochanowski czy Karpiński. Po koncercie publiczność miała możliwość obejrzeć poruszający film na temat bohaterki koncertu. Zgodnie ze słowami prowadzącego nasza obecność na koncercie była żywym dowodem na to, że nie przegapiliśmy kolejnej okazji, aby spełnić czyn miłości i dać wyraz naszemu człowieczeństwu.

- Zebrane pieniądze, ponad 7 tys. złotych, zostaną w całości przekazane na rzecz Amelki - mówi Mariola Waliczek. Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszemu Bogu, który otwiera przed nami drzwi oraz serca ludzi, którzy wspierają z zapałem nasze działania i są otwarci, aby promować takie wydarzenia. Burmistrz Miasta, który objął honorowym patronatem naszą inicjatywę, udostępnił bezpłatnie salę Miejskiego Domu Kultury. Media oraz pracownicy MDK wspierali marketing całej akcji, dzięki czemu wiadomości na temat koncertu można było znaleźć w prasie, Internecie czy radiu. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację oraz promowanie koncertu. Dziękujemy wykonawcom oraz uczestnikom, którzy dali dowód swojej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Czechowice-Dziedzice
ul. Traugutta 48a
43-502 Czechowice-Dziedzice

Nr konta bankowego:
60 2030 0045 1110 0000 0278 5350

Kierownik: Wiesław Waliczek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 32 738 57 03

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij