Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: bogate upominki dla maluchów

30.12.2011, Noworoczny Upominek

Zabawki, drobne ubrania, artykuły szkolne, słodycze – między innymi takie niespodzianki trafiły do rąk kilkudziesięciorga dzieci podczas akcji Noworoczny Upominek, zorganizowanej w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie, na którym rozdawano paczki z prezentami, zorganizowała 28 grudnia lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

W szkole podstawowej nr 9 pojawiło się około 45 dzieci z potrzebujących rodzin. Zarówno dla nich jak i rodziców przygotowano poczęstunek. Najmłodszym czas umilali wolontariusze ChSCh, prowadząc gry i zabawy. Ale finałem i najbardziej wyczekiwanym przez dzieci momentem spotkania było oczywiście rozdanie prezentów.

– Paczki otrzymaliśmy od organizacji Samaritan’s Purse – mówi Wiesław Waliczek, kierownik filii. – Nie zapomnieliśmy też o rodzicach, wręczyliśmy im skromne upominki – dodaje. 

Samaritan’s Purse to międzynarodowa organizacja zrzeszająca chrześcijan różnych wyznań. Jej celem jest docieranie do najmłodszych z darami właśnie w okresie noworocznym, kiedy większość dzieci czeka na prezenty. Podarunki trafiające do Polski przygotowują zazwyczaj mieszkańcy Europy Zachodniej.

Pomóż ChSCh prowadzić ten i inne projekty dla dzieci.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Czechowice-Dziedzice
ul. Traugutta 48a
43-502 Czechowice-Dziedzice

Nr konta bankowego:
60 2030 0045 1110 0000 0278 5350

Kierownik: Wiesław Waliczek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 32 738 57 03

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij