Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: razem dla potrzebujących

3.10.2013, Pomoc rodzinie

W niedzielę 29 września w centrum Czechowic-Dziedzic odbyła się akcja dobroczynna, która oprócz wielu atrakcji zapewniła pomoc dla potrzebujących dzieci.

– Od dłuższego czasu marzyło nam się, aby zorganizować w naszym mieście akcję, która mogłaby odbyć się na Placu Jana Pawła II, czyli w centrum miasta. Pewnego dnia pewna zamożna i wpływowa rodzina z Czechowic skontaktowała się właśnie z naszą organizacją i wyraziła chęć wspólnego przeprowadzenia akcji, która miałaby odbyć się właśnie na Placu Jana Pawła II, ze względu na to, że część placu i tak jest przez nich dzierżawiona, więc żadne dodatkowe pozwolenia nie były potrzebne – mówi Mariola Waliczek-Ostrowska, z filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Czechowicach-Dziedzicach. – Celem akcji było zebranie funduszy, które zostały przeznaczone na zakup odzieży oraz obuwia zimowego dla dzieci z rodzin potrzebujących oraz darów w postaci żywności czy ubrań, które zostały przekazane rodzinom z naszego miasta i okolic. Przez cały czas odczuwaliśmy ogrom Bożych błogosławieństw, nie mogąc uwierzyć w zaangażowanie ludzi i serdeczny odzew ze strony naszego miasta.

Wolontariusze filii ChSCh uzbierali ponad 2,4 tys. złotych oraz dary materialne (meble – biurka i łóżka, odzież zimową, obuwie, środki czystości oraz środki do użytku domowego). Bus, do którego można było składać dary w postaci ubrań lub innych rzeczy użytkowych szybko wypełnił się do granic możliwości i dwukrotnie trzeba było go opróżniać.

Przez cały czas trwania imprezy dopisywała pogoda. Wolontariusze częstowali osoby podchodzące do rozłożonych stanowisk pysznymi ciastami, świeżo wyciskanymi sokami i innymi smakołykami. Przygotowana została również atrakcja dla dzieci w postaci dmuchanego zamku.

Przeprowadzenie akcji charytatywnej było możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, którym wolontariusze ChSCh z całego serca dziękują.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Czechowice-Dziedzice
ul. Traugutta 48a
43-502 Czechowice-Dziedzice

Nr konta bankowego:
60 2030 0045 1110 0000 0278 5350

Kierownik: Wiesław Waliczek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 32 738 57 03

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij