Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: są pieniądze na leczenie Mikołaja!

11.09.2014, Bądź Solidarny w Potrzebie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

31 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się niezwykły koncert charytatywny. Bohaterem tego koncertu był Mikołaj, niespełna 3-letni mieszkaniec Czechowic, który zmaga się z siatkówczakiem (nowotworem złośliwym siatkówki oka). Choroba zabrała mu już jedno oko i zaatakowała drugie, jednak jego rodzice i grono innych osób zdecydowali się walczyć o to, by chłopiec mógł normalnie żyć i widzieć. Po wielu zmaganiach okazało się, że polska służba zdrowia niewiele może zrobić. Pozostała już tylko jedna szansa, którą jest leczenie w Wielkiej Brytanii. Zebranie sumy koniecznej, by mogły odbyć się konsultacje i leczenie wydawało się zupełną abstrakcją. Była to kwota 300 tys. złotych.

Lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) i portal siepomaga.pl połączyli siły, by pomóc nagłośnić całą akcję, aby jak najwięcej osób, firm i instytucji mogło się dowiedzieć o wielkiej potrzebie małego chłopca. Odzew zaskoczył wszystkich. Z dnia na dzień rosła suma pieniędzy, a wraz z nią nadzieją, że może się udać. Podczas samego koncertu, który został objęty patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, portalu czecho.pl, Gazety Czechowickiej i Telewizji Katowice wystąpił wokalista z Meksyku – Mario Jarib Diaz, który swoim niezwykłym talentem i prezentowaną muzyką oczarował zgromadzonych. Piotr Stachurski, który prowadził koncert, zachęcał do tego, byśmy dzielili się tym co mamy i okazali wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – wrażliwość, której dawcą jest sam Bóg.

Podczas koncertu udało się zebrać prawie 13 500 złotych, które w całości zostały przekazane na leczenie Mikołaja. W całe wydarzenie włączyło się mnóstwo osób, które swoim ciepłem i zaangażowaniem również dodały skrzydeł organizatorom i pokazały, jak wspaniale jest działać razem dla dobra innych. Niedługo po koncercie okazało się, że udało się uzbierać całkowitą kwotę potrzebną na leczenie!

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Czechowice-Dziedzice
ul. Traugutta 48a
43-502 Czechowice-Dziedzice

Nr konta bankowego:
60 2030 0045 1110 0000 0278 5350

Kierownik: Wiesław Waliczek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 32 738 57 03

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij