Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Czechowice-Dziedzice

Kiedy woda opada...

11.06.2010, Pomoc powodzianom

Kiedy woda opada, odsłania przerażający krajobraz. Żywioł niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Dla mieszkańców zalanych miejscowości szczególnie dotkliwe jest to, co stało się z ich domami. W wielu przypadkach nie nadają się one do zamieszkania.

Po dramacie w Czechowicach-Dziedzicach, gdy woda zalewała domy i odcinała ludzi od świata, przyszedł czas na sptrzątanie zalanych mieszkań.

- Pracujemy intensywnie, pomagając ludziom w osuszaniu i sprzątaniu dobytku - mówi o działaniach wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Czechowicach-Dziedzicach Wiesław Waliczek, jej kierownik. W wielu przypadkach to, co pozostało, nie nadaje się do użytku, musi być więc po prostu wyrzucone.

- Dostarczamy do zalanych domów osuszacze, dzięki którym można usuwać wilgoć ze ścian. Przekazujemy także powodzianom środki czystości i inne niezbędne obecnie rzeczy: szczotki, koce; postaramy się o sprzęt AGD - relacjonuje Waliczek.

Na pomoc mieszkańcom Czechowic śpieszą inne miasta. Dom Opieki ,,Samarytatnin" z Bielska-Białej przygotował dla powodzian posiłki. Akcję pomocy ofiarom kataklizmu wspierają także inne filie ChSCh, m.in. z  Jaworzna.

Wiesław Waliczek zwraca uwagę na bardzo zły stan psychiczny wielu osób: - Ludzie, którzy przeżyli tragedię powodzi, są załamani - mówi. - Stan niepewności, brak dachu nad głową, utrata domu to doświadczenie wielu mieszkańców naszego miasta.

Pomoc będzie udzielana długofalowo: - Pomożemy w remontowaniu mieszkań, będzie udzielana pomoc rzeczowa - mówi kierownik ChSCh w Czechowicach-Dziedzicach. Pod opieką wolontariuszy znajduje się obecnie piętnaście rodzin.    

Jeśli pragniesz wesprzeć mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz innych powodzian w tym dramatycznym momencie, zasil konto zbióeki publicznej prowadzonej na ich rzecz:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL   

Jeśli chcesz, by twoje pieniądze były przekazane dla powodzian z Czechowic-Dziedzic, wpisz także nazwę miasta.

 

                                                                                                    Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Czechowice-Dziedzice
ul. Traugutta 48a
43-502 Czechowice-Dziedzice

Nr konta bankowego:
60 2030 0045 1110 0000 0278 5350

Kierownik: Wiesław Waliczek
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 32 738 57 03

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij